VCHD Cargo investuje do nové vozové techniky

Jste zde

24

Črv

VCHD Cargo investuje do nové vozové techniky

Česká přepravní společnost VCHD Cargo rozšiřuje svůj vozový park. V první polovině tohoto roku činila investice do nových tažných a přípojných vozidel více než 34 milionů korun. Veškerá technika je přitom v nejvyšším emisním standardu Euro 6. Do konce roku společnost plánuje pořídit dalších 18 vozidel a investovat tak ještě více než 25 milionů korun.

Flotila VCHD Cargo čítá v současné době přes 150 motorových a 150 přípojných vozidel a její průměrné stáří je 2,5 roku. Nová technika je pořizována v průběhu celého roku a její nákup podléhá přísným interním kritériím. „Jsme si vědomi vlivu pozemních přeprav na životní prostředí, a proto je naším dlouhodobým cílem efektivita přeprav a snižování emisí CO2.  Všechna nová vozidla proto splňují emisní normy Euro 6,“ říká ředitel VCHD Cargo Pavel Sirotek, a doplňuje, „víme, že je povolání řidiče náročné, proto dbáme také na to, aby vozidla obsahovala prvky aktivní a pasivní bezpečnosti řízení.“

Nové tahače značky Scania, které VCHD Cargo letos pořídila, tak mají například varovnou signalizaci při vyjetí z pruhu, adaptivní tempomat či systém nouzového brzdění a další bezpečnostní funkce.  „Kromě toho dbáme na vysoký komfort pro řidiče – jednoduché intuitivní ovládání, ergonomické vybavení a dostatečnou velikost kabiny pro odpočinek dvou řidičů,“ vysvětluje Pavel Sirotek. Investice do nových vozidel je u VCHD Cargo podmíněná i nízkou průměrnou spotřebou. 

VCHD Cargo pořizuje do svého vozového parku techniku různých značek, každá však musí nabídnout hustou servisní síť po celé Evropě a rozumné servisní náklady. „Naše linky jezdí do celé Evropy a my se potřebujeme spolehnout na nepřetržitý kvalitní servis pro nenadálé události,“ uzavírá Pavel Sirotek. 

 

Informace pro editory:

VCHD Cargo a.s. byla založena v roce 1997 a specializuje se na exportní a vnitrostátní pozemní přepravy. Společnost má pobočky V Kladně, Brně a Havlíčkově Brodu a nabízí pravidelné linkové přepravy do 72 destinací v Evropě. Poskytuje celovozové i LTL exportní a importní přepravy a vnitrostátní přepravy typu terminál–terminál nebo dodavatel–odběratel s pravidelnými odjezdy. VCHD Cargo provozuje vlastní flotilu s více než 150 vozidly včetně těch pro přepravy ADR zásilek a zásilek s regulovaným teplotním režimem. Společnost je také dopravcem schváleným Úřadem pro civilní letectví ČR pro přepravu nákladu poštovních zásilek podrobených bezpečnostní kontrole.

VCHD Cargo provozuje vlastní čerpací stanici, odborný servis i mycí linku pro osobní a nákladní vozidla. V České republice společnost zaměstnává více jak 300 zaměstnanců a v roce 2018 dosáhla hrubého obratu ve výši 670 milionů korun. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.vchd.cz/cs

 

Pro více informací kontaktujte:

Industrion Boutique s.r.o.

Andrea Pitronová

tel.: +420 731 613 614

e-mail: andrea.pitronova@industrion.cz

Posted by pkozel